MIĘDZYNARODOWY PROJEKT „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

W tym roku szkolnym nasze Przedszkole przystąpiło do Międzynarodowego Projektu „Piękna nasza Polska cała”. W ramach Projektu w każdym miesiącu realizować będziemy dwa zadania, a efekty naszej pracy zamieszczane będą na naszej stronie.

Podziękowania od Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Dnia 7 listopada 2019 r. otrzymaliśmy przesyłkę z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a w niej podziękowanie za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała” upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pamiątkową flagę Polski.

Kącik ,,Piękna nasza Polska cała”

Temat zadania: Zorganizowanie kącika ,,Piękna nasza Polska cała” o tematyce folkowej lub patriotycznej w grupie lub w placówce.  Kącik przygotowała grupa pięciolatków z sali lawendowej  wraz z wychowawcami. Były to kąciki o charakterze regionalnym i patriotycznym.

Wycieczka na ORP Błyskawica

Zadanie własne „Błyskawica- żywa historia na morzu pisana” wykonane przez grupę dzieci 5-letnich z grupy LAWENDOWEJ wraz z wychowawcami.

Nasze miasto Gdynia

W październiku przy okazji tematu o Gdyni dzieci 5-letnie  z grupy turkusowej wykonały herb Gdyni. Dowiedziały się co znaczy srebrny miecz oraz złote ryby na herbie.

Kącik regionalny w ramach projektu

Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej nam osoby, grupie niebieskiej udało się stworzyć w swojej sali kącik regionalny. Było to zadanie własne w projekcie realizowanym w przedszkolu. Od teraz dzieci wiedzą jak dawniej wyglądała zastawa kaszubska, jak brzmią „Kaszubskie nuty” oraz jak wygląda haft kaszubski. 

Pokaz mody patriotycznej

W ramach projektu ,,Piękna nasza Polska cała” czterolatki z grupy niebieskiej dnia 29 kwietnia 2020 r. uczestniczyły w „Pokazie mody patriotycznej” w czasie nauczania zdalnego. Rodziców poproszono o przygotowanie strojów nawiązujących do historii, kultury i barw narodowych Polski. Zadanie zostało potraktowane poważnie dzieci wyglądały tego dnia po prostu wspaniale. Wśród kostiumów przygotowanych na „Pokaz Mody Patriotycznej” dominowały stroje biało-czerwone. Bardzo efektownie prezentowały się też stroje ludowe – kaszubskie i góralskie, a także marynarskie, również pojawił się strój kibica. Jak na prawdziwym pokazie mody, chociaż w wersji internetowej dzieci demonstrowało swoje kostiumy na tle dekoracji przygotowanej przez rodziców w rytm muzyki ludowej. Dzieci zostały nagrodzone dyplomami i medalami, które otrzymały od wychowawców w wersji elektronicznej. Radość dzieci była duża, o czym świadczą wiadomości od rodziców, że to przedsięwzięcie jeszcze bardziej zmotywowało dzieci do pracy zdalnej. Dziękujemy rodzicom za pomysłowość i kreatywność w doborze strojów, a dzieciom dziękujemy za aktywność w pokazie.