AKTUALNOŚCI,  GRUPA CZERWONA,  GRUPA LAWENDOWA,  GRUPA NIEBIESKA,  GRUPA PASTELOWA,  GRUPA POMARAŃCZOWA,  GRUPA TURKUSOWA,  GRUPA WANILIOWA,  GRUPA ZIELONA

„Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka…”

Relacja z wydarzenia: 22.04.2022r. TEATRZYK

Dziś do naszego przedszkola przyjechał pociąg, który zabrał nas w muzyczną podróż. Pani maszynistka, dwóch przyjaciół i my przedszkolaki ruszyliśmy z głośnym okrzykiem: „Ciuch, ciuch!!..” zwiedzać świat. Celem naszej podróży było odnalezienie instrumentu, którego dźwięk przypomina sygnał odjeżdżającego pociągu. Podróżowaliśmy do Włoch, Hiszpanii, Francji, Argentyny a nawet byliśmy w Chinach. Pani Maszynistka opowiadała nam ciekawostki z każdego miejsca, Posłuchaliśmy pięknej muzyki z każdego zakątka. Pani pięknie śpiewała i  nauczyła nas słów piosenek i razem śpiewaliśmy mim. „Bella ciao”, „Waka Waka”. Mieliśmy okazję zatańczyć na scenie kankana i poloneza. Dźwięki instrumentów, które mieliśmy usłyszeć były bardzo piękne i tworzyły wspaniałą muzykę, Podróż zakończyliśmy odnajdując instrument, którego dźwięk naprawdę przypominał sygnał odjeżdżającego pociągu.
Ta podróż to wszystko dzięki aktorom, którzy przybyli do nas by wystąpić i pokazać nam piękną muzykę, instrumenty, oraz to jak teatr potrafi chociaż na chwilę dzięki wyobraźni przenieść nas w inne miejsce. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy być pasażerami tego pociągu i bawić się wspaniale.